هزینه زندگی در ساسکاتون

 

دوستی از هند تماس گرفته‌اند و گفته‌اند که متاهل هستند با یک فرزند و در مورد ادامه تحصیل - زندگی و کار همزمان در ساسکاتون پرسیده‌اند.

  

در مورد هزینه زندگی و تحصیل در کانادا برای یک خانواده سه نفره هزینه ماهیانه به صورت زیر خواهد بود: 

۱- حدود ۳۰۰ دلار هزینه ثبت نام دانشگاه (۳۶۰۰ دلار سالانه) 

۲- حدود ۸۰۰ دلار برای اجاره آپارتمان (اجاره آپارتمان‌های سوریس هال که مختص خانواده‌های بچه‌دار می‌باشند حدود ۸۰۰ دلار است) 

۳- حدود ۲۰۰ دلار هزینه خورد و خوراک برای هر نفر 

۴- حدود ۲۰۰ دلار هزینه بیمه و بنزین خودرو (برای زندگی با خانواده در ضمن نیاز به خودرو شخصی دارید). 

 

بنابراین می‌شود گفت که برای یک خانواده سه نفره حداقل هزینه ماهیانه حدود ۲۰۰۰ دلار است. 

 


و اما در مورد امکان کار و داشتن درآمد. شما می‌توانید به عنوان دانشجو حداکثر تا ۲۰ ساعت در هفته در دانشگاه و یا خارج دانشگاه کار کنید. برای کار در دانشگاه نیازی به work permit نخواهید داشت ولی برای کار خارج از دانشگاه به work permit نیاز خواهید داشت. بعد از ورود به کانادا می‌توانید به راحتی برای گرفتن  work permit اقدام کنید.   

 

کار در دانشگاه: 

 ۱- به عنوان دانشجوی تحصیلات تکمیلی Graduate student اغلب دانشکده به شما بین ۵ تا ۱۰ ساعت کار در هفته تعیین می‌کند این کار می‌تواند تصحیح اوراق دانشجویان و یا تدریس در آزمایشگاه باشد. درآمد شما از چنین کاری حدود ۱۶ دلار برای هر ساعت می‌باشد. برای گرفتن این گونه کار قبل از شروع ترم باید فرم درخواستی‌تان را به منشی دانشکده بدهید. اگر خوش شانس باشید می‌توانید کیس‌های دیگری برای داشتن TA بیابید. 

۲- کارهای عمومی در دانشگاه مانند کار در کتابخانه‌ها - ورزشگاه دانشگاه و ... برای اینگونه کارها می‌توانید با داشتن NSID به سایت کاریابی دانشگاه مراجعه کنید.  

 

کار در خارج از دانشگاه: 

۱- کارهای مرتبط با رشته تحصیلی:‌ یافتن اینگونه کار آنچنان راحت نیست و اغلب باید خیلی خوش‌شانس باشید که بتوانید چنین کاری به دست آورید. برای یافتن چنین کاری باید یا از طریق استاد و یا یک نفر آشنا اقدام کنید و یا اینکه به سایت کاریابی دانشگاه و دیگر سایت‌های کاریابی مراجعه کنید. رزومه خوب تهیه کنید و خود را برای مصاحبه آماده نمایید.  

۲- کارهای غیر مرتبط با رشته تحصیلی: شغل‌هایی مانند فروشندگی و یا کار کردن در رستوران که تا چند ماهه اخیر آگهی‌های استخدامشان را همه جا می‌شد دید. این‌گونه مشاغل اغلب حدود ۱۰ دلار در ساعت درآمد دارند.