X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
سرمایه‌گذاری در ساسکاتون

در این چند روزی که نبودیم با دوستانی از ادمونتون و کلگری یک سفر زمینی داشتیم به ونکوور و در این مدت امکان این را داشتم که در مورد سوال برخی دوستان که در مورد سرمایه‌گذاری پرسیده بودند تحقیقی کنم و نظر دوستان از شهرهای همسایه را هم بدانم. البته ونکوور با تعداد جمعیت ایرانی که دارد متفاوت از بقیه محسوب می‌شود.  

با توجه به جمعیت کم ایرانیان ساسکاتون به جز عده معدودی که اغلب در شغل‌هایی مانند خرید تعمیر و فروش املاک هستند بقیه افراد برای شرکت‌های بزرگ خصوصی و یا دولتی کار می‌کنند. در شهرهای بزرگتر هم بعضی افراد صاحب فروشگاه و یا رستوران ایرانی هستند. و در نهایت اینکه افراد با سرمایه‌های کلان به کار ساخت و ساز ساختمان مشغول هستند.  

 

در مورد کار کشاورزی و دامدپروری هم تا آنجایی که من از افراد کانادایی پرس و جو کردم برای سودآور بودن این نوع مشاغل مستلزم داشتن سرمایه‌های بسیار بزرگ هستند. افراد با قطعه زمین‌های نه چندان بزرگ اغلب درآمدهای نسبتاْ پایینی دارند.

 

در مورد صادرات و واردات (بالاخص از چین) فکر کنم به اندازه کافی شرکت‌های بزرگ و سرمایه‌دار چینی حضور داشته باشند امکان حضور و رقابت بسیار سخت باشد.  

 

به قلم: مریم