X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
نام دانشگاه

دوستی کامنت گذاشته بودند و در مورد اینکه نام دانشگاه چه مقدار در زمینه پذیرش تاثیر دارد پرسیده بودند. نام دانشگاه مسئله جنجال برانگیزی است و امیدوارم این پست کدورتی ایجاد نکند.  

۱- اهمیت نام دانشگاه از استادی به استاد دیگر و مهمتر از دانشکده‌ای به دانشکده دیگر متغیر است. دانشکده‌هایی که دانشجوی ایرانی زیاد و بالاخص استاد ایرانی داشته باشند اطلاعاتشان از دانشگاههای ایران بالاست. استادهایی هم که قبلاْ دانشجوی ایرانی داشته باشند مشخصاْ اطلاعاتشان بسیار بالاست. به عنوان مثال دانشکده مکانیک بیشترین ایرانی را دارد. من فکر می‌کنم این مسئله تا حدی به وجود اساتید ایرانی دانشگده برمی‌گردد. این اساتید با گرفتن دانشجوی ایرانی آغاز به معرفی دانشجویان ایرانی کردند.  تا آنجایی که من می‌دانم استادها موقع گرفتن دانشجو رزومه فرد را به اساتید ایرانی نشان داده و نظرشان را می‌پرسند. اساتیدی که قبلاْ دانشجوی ایرانی داشته‌اند هم اطلاعات بیشتری نسبت به بقیه دارند و اغلب از دانشجویان خود هم اطلاعات می‌گیرند (البته رزومه نشان نمی‌دهند).   

   

۲- من نام دانشکده مکانیک را صرفاْ‌ از این لحاظ آوردم که خودم دانشجوی این دانشکده هستم و اطلاعاتم در این زمینه است وگرنه تعداد اساتید ایرانی برخی دانشکده‌ها بیشتر است. 


۳- دانشکده‌هایی که دانشجوی ایرانی کمتری دارند گاهاْ اساتید فرقی بین دانشگاه مختلف ایران قائل نیستند.  

 

۴- با تمام این اوصاف با اینکه احتمال گرفتن پذیرش برای دانشجویان دانشگاه آزاد کمتر است ولی در عمل چند تن از دوستان ما هستند که در این دانشگاه درس خوانده‌اند. بنابراین با داشتن معدل بالا می‌توانید نظر موافق برخی اساتید را جلب کنید.  

 

*من به شخصه ۱۰۰٪ به توانایی امتحان کنکور برای شناخت دانشجو در عرض کمتر از ۵ ساعت شک دارم و مطمئن هستم که توانایی افراد را نمی‌توان بصورت ۱۰۰٪ از روی نام دانشگاه نتیجه گرفت. ولی از طرف دیگر فکر می‌کنم با اطلاعات کمی که هر دو طرف (دانشجو و استاد) از همدیگر دارند صرفاْ می‌توان به اطلاعات نیمه آماری هر چند نادرست اکتفا کرد.  

 

به قلم مریم