تلفن همراه

یکی از اولین دغدغه های فکری ما پس از ورود به ساسکاتون، تماس با خانواده مون هست که بی صبرانه منتظر شنیدن صدای ما و خبر سلامتی مون هستند. ماه های اول هم که تقریبا همه روزه با خانواده هامون صحبت تلفنی داریم. پس تلفن همراه در واقع یکی از نیازهای اصلی و فوری مون هست. همین فوری بودن احساس نیاز باعث می شود که دوستان نتونند وقت کافی برای بررسی انتخاب های متنوع در قراردادهای اپراتورهای مختلف تلفن همراه صرف کنند و پس از چند هفته متوجه بشوند که می تونستند قرارداد بهتری با صرف هزینه کمتری داشته باشند که البته اون موقع دیر هست. چون برای لغو قرارداد قبلی باید خسارت بدهند و مقدار خسارت ممکن هست نظرشون رو برای تغییر قرارداد عوض کند.


پس چه خوب هست که قبل از آمدن به ساسکاتون، قراردادهای مختلف شرکتها رو بررسی کنید و با توجه به نیازتون، بهترین قرارداد رو انتخاب کنید و پس از ورود به ساسکاتون، به نمایندگی اون شرکت مراجعه کنید.


اپراتورهای تلفن در ساسکاتون به شرح زیر هستند:


http://koodomobile.com/en/on/index.shtml

http://www.sasktel.com/

http://www.fido.ca/

http://www.virginmobile.ca/en/home/index.html

http://www.telus.com/regionselect.html

http://www.rogers.com/web/Rogers.portal

http://www.bell.ca/


بیشتر دوستان با چهار شرکت اول قرارداد می بندند. نارضایتی بجه ها از Telus و Rogers رو نسبتا زیاد شنیدم که در مورد قبض های نادرست و مبالغ غیرواقعی و بالا بوده. ضمنا آنتن دهی Rogers هم نسبتا ضعیف هست بطوریکه حتی ممکنه شما توی محل کارتون توی دانشگاه، سیگنال نداشته باشید. Sasktel هم از دانشجویان خارجی مبلغی در حدود 500 دلار برای 6 ماه ودیعه می گیره که تضمین توانایی شما در پرداخت قبض تلفن باشه. پس از 6 ماه، این مبلغ رو به شما بر می گردونه. 


برای تماس با ایران، علاوه بر کارت تلفن، می تونید از سیستم VOIP استفاده کنید. شرکتهای زیادی هستند که به شما یه نرم افزار رایگان می دهند که پس از نصب اون روی کامپیوترتون و خریداری اعتبار از اونها، می تونید با هر نقطه ای در دنیا از جمله موبایل و تلفن ثابت در ایران تماس بگیرید. می تونید این شرکت ها رو روی اینترنت جستجو کنید و قیمت ها رو مقایسه کنید. یه نمونه از این شرکتها:


https://www.voipstunt.com/